SEN KORKMA, YENİDEN DOĞAR GÜNEŞ

Günlük işlerinle uğraşıyorsun. Tamamlaman gereken birkaç yıl sonu işlemlerin var. Evet ama bir yandan da yeni bir yıl geliyor. O halde, biraz motivasyon der ve bir müzik kanalı açarsın. Sen işlerini yaparken fonda şarkılar teker teker akmaya başlar. Kimine eşlik edersin, kimini de bazen duymazsın. Sonra bir şarkı dikkatini çeker. Önce müziğe sonra da sözlerine dikkatini verirsin. Etkiler seni. Sen korkma, yeniden doğar güneş, der.

Sen korkma, yeniden doğar güneş, der.

Bir an kalırsın.

Sen korkma yeniden doğar güneş
Tut cebinde ne kaldıysa hatalarından
Koy kendi kendini kendi yerine
Korkarsan adım almaktan ya da
Tut ki derinlere dalmaktan
                   Can BONOMO

Bunun gibi, bize iyi gelen şarkılar vardır. Zaman ve yer tanımayanlardan. Onlara bir şarkı daha eklenir bugün. Ne güzel, gülümsersin.

Hele bir de güzel sofralarda sevdiklerimizle, dostlarımızla, yakınlarımızla dinlenen, söylenen şarkılar vardır. Yıllar geçse de unutulmayacak anılardır onlar. O neşeli ve sohbet dolu zamanlar ne güzeldir. Aklına geldiğinde insanı gülümsetir. Bu güzel hatıralar, nasıl bir zenginliktir değil mi? Paha biçilmez. Herkesin fikri farklı olabilir ama şu da var ki; insanın insana ihtiyacı vardır. Birlikte gülmeye, ağlamaya, anlatmaya, anlaşılmaya…

Yeni yıla girmeye hazırlanırken hem güzel anlar, şarkılar bırakalım 2022 ye hem de 2023’te daha da güzelleri bizlerle olsun. Kendimiz, ailemiz, çevremiz, ülkemiz ve tüm dünya için, eşitlik, barış ve adalet içinde; herkesin bolluk ve huzur dolu sağlıklı, mutlu olduğu, çocukların güldüğü, hayvanların ve doğanın korunduğu, gençlerin hayallerine kavuştuğu harika bir yıl olsun. Yeni yılımız kutlu olsun.

2022 biterken dilime dolanan bu şarkıyı da sizinle paylaşıyorum, hadi dinleyelim o zaman..

Sen korkma, yeniden doğar güneş ve her şey çok güzel olur…

0 Paylaşımlar

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “SEN KORKMA, YENİDEN DOĞAR GÜNEŞ”