FARKINDASINIZ

Hayatınızda yeni bir döneme geçtiğinizin artık farkındasınız. Yaşam yolculuğunuzda yaşadıklarınızın kendinizi öğrenmek için olduğunu artık biliyorsunuz. Bugüne kadar kurallarla ve dayatılan kalıp düşüncelerle bir yaşam sürdüğünüzün de farkındasınız. Evet, istediğinizi düşünebilir, istediğiniz hayatı yaşayabilirsiniz. Gerçek yaratıcının siz olduğunu artık öğrendiniz. Yaşanmışlıklarınızın sayesinde, biraz kendinizi geriye çekip daha büyük bir açıdan etrafınıza baktığınızı artık biliyorsunuz. Geriye dönüp eski küçük bakış noktanızdan bir daha bakamayacağınızı da…

Yeni Farkındalıklara

Bu evrende hepimiz, bir enerjinin parçalarıyız. Bakın etrafınıza, merhaba deyin karşılaştığınız insanlara, konuşun ve dinleyin. Hepimiz bir o kadar farklı bir o kadar da aynıyız.

Benim nesil, doğduğu günden bugüne hızlı bir teknolojik evrime şahit oluyorlar. Neredeyse evde robotlar koştursa hiç şaşırmayacağız. Bununla birlikte öyle bir çağ ki, bilinç evrimi veya farkındalık evrimi de yaşıyoruz. Sorgulamamızın hızla arttığı ve ben kimim dediğimiz bir andayız. Ayrıca bu hızlı ilerlemede ben neredeyim diye de soruyoruz. Elbet bu düşüncem herkes için geçerli değil.

Gelelim yıllardır söylenenlerle, öğretilenlerle ezberletilen kalıplarla devam etmek mi yoksa kendimizi öğrenmek mi? Bu da bir seçim. Zaten hayatımız seçimlerimiz değil midir? Kısacası, hayatınızın içinde gerçek gücünüzü keşfetmeyi umursamayıp kendinizden kaçmak sizin elinizdedir. İstersen dağlar dağlar, yerinden oynar oynar… ( Yazımı karalarken fonda çalıyordu, dilime dolandı da .. 🙂 )

Farkındalık, Peki Nasıl?

Nasıl mı? Soru sorun, sorgulayın…

  • En çok ne yapmayı seviyorsunuz?
  • Yaptığınızın işin en sevdiğiniz yönü nedir?
  • Doğal yetenekleriniz nelerdir?
  • Bugüne kadar başardığınız olaylar nelerdir?
  • Öğrendiğiniz hayat dersleri nelerdir?
  • Hayatınızda sürekli tekrarlayan olaylar var mı?
  • Ne ile, nasıl hatırlanmak istersiniz?

Biraz da Sevgi Farkındalığı

Farkındasınız. Sevgi en yüksek enerji kaynağıdır. Önce kendinizi sevin. Nasıl gülümsemek bulaşıcı ise, yayacağınız sevgi enerjisi de size kat kat geri dönecektir.

Ayrıca kimsenin sevgisini dilenmeyin. Hep “Başkaları ne der?” diye kodlandığımız için onların, o başkaları dediklerimizin bizi onaylamasını bekledik. Farkında olduğumuzda da kendinizi düşünmek bencillik oldu. Dolayısıyla kendimizi yaşamak bizi korkuttu. Kabul edilmemekten, sevilmemekten korktuk. Belki de yalnız kalmaktan…

Sevgi kendi içimizdedir. O halde maskelerinizi çıkarın, doğal olun. Başkalarının ne yaptığı ne yapmadığı sizin konunuz olmasın. Her şey olduğu gibi kalsın.

Biz, sevginin, mutluluğun ve zenginliğin kendisiyiz. Karamsar haberleri, şikayeti bırakın. Dırdır dinlemeyin.

Aslında farkındasınız. Yenilendiğimizi hissettiğimiz, kendimizi keşfettiğimiz her durum ve her olayda farkındasınız. Bu mükemmel işleyen sistem içinde bizler ayrı ayrı muhteşemiz. Bunu bilmiyor ama anlamak istiyorsanız, kendinizin farkında olun.

Artık farkındasınız. Sevgiyle kalın.

0 Paylaşımlar

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum “FARKINDASINIZ”